Skënderbeu zyrtarizon një sulmues, por e huazon në një ekip tjetër

0
SHPËRNDAJE

Akinyemi duke festuar një gol
Akinyemi duke festuar një gol
Superiorja/ Ekipi i Skënderbeut ka bërë edhe një goditje të fundit në këtë merkato. Adeleke Akinola Akinyemi është lojtari më i ri i ekipit korçar, por që do të jetë i detyruar t’a huazojë atë duke parë hapësirat e pakta që ka në ekip këtë sezon. Klubi i Skënderbeut e ka huazuar nigerianin tek Trepça 89′ në Kosovë. Akinola është Nigerian dhe bëhet fjalë për një sulmues shumë cilësor. Së fundmi ka luajtur në Qipro, ku ka shënuar tetë gola në 11 ndeshje. Kjo mund të quhet blerja e fundit në këtë merkato për kampionët, pavarësisht se sulmuesi nuk do të jetë pjesë e tyre në këtë sezon.

Video e lojtarit

S'KA KOMENTE

Comments are closed.