Skoci, ekipi dedikim me emrat e tifozëve në fanellë

0
SHPËRNDAJE

imageEkipi skocez i Heart Midlothian ka bërë një gjest aq të bukur sa edhe fisnik. Ata i kanë dedikuar një fanellë 8,000 tifozëve të tyre, që e ndihmuan ekipin financiarisht, teksa ky i fundit ishte duke shpallur falimentin. Natyrisht që ky veprim nga ana e klubit është mjaft i vogël përpara atij që bënë tifozët, të cilët nuk kursyen as kursimet e veta për ekipin e tyre të zemrës, por pavarësisht parave ajo që mbetet në fund është mirënjohja dhe dashuria për ekipin e zemrës.image

S'KA KOMENTE

Comments are closed.