Skuadra e Gentit krijon preçedent në ndeshjen ndaj Tottenahmit

0
SHPËRNDAJE


EUROPA LEAGUE/ Një preçedent interesakt ka vendosur Gent në ndehsjen e djeshme.
Skuadra e Gentit u paraqit me numra interesant në fitoren 1 me 0 ndaj Tottenahmit, shkruan minuta90.com.

Ndeshja në kuadër të Evropa Ligës, përveç fitores befasuese të skuadrës belge ndaj një ekipi tejet në formë siç është Tottenhamit, ka befasuar shumë tifozë të futbollit.

Asnjë lojtarë i formacionit të parë nuk e kishte numrin nga 1 deri në 11, kjo gjë shumë rrallë ndodh në futbollin evropian.

Duke filluar nga portieri e deri te sulmuesit, skuadra kishte numra si në vijim: 91, 23, 13, 21, 15, 44, 19, 32, 27, 24 dhe 77.

Siç jemi mësuar, numrat e tillë kanë “pronar” lojtarë të rinj apo atyre që qëndrojnë në stolin rezervë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.