Mihajlovic bllokon rinovimin e Mexes

0
SHPËRNDAJE

Philippe+Mexes+OHLoRHLY0ZNm

Milani dhe Sinisa Mihajlovic kanë vendosur mos të rinovojnë kontratën e mbrojtësit francez Philippe Mexes. Duke se qendërmbrojtësi transalpin nuk e bind teknikun kuqezi, si nga ana teknika ashtu edhe nga pikëpamja karakteriale, duke qenë se ka pasur shpesh zënka në fushë me kundërshtarët.

Në këtë situate Milani është i detyruar të hedhë sytë në merkato ku dy objektivat kryesorë janë Romagnoli dhe Laporte. Kandidati kryesor është mbrojtësi i Romës i cili ka pëlqimin e Mihajlovic, duke qenë se vitin e kaluar e ka pasur nën urdhrat e tij te Sampdoria.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.