Sormani, “dopio-gjashta” në duart e Partizanit

0
SHPËRNDAJE

sormaniPartizani pas humbjes ndaj Kukësit po kalon një moment të vështir psikologjik. Për më tepër largimi drejt Italisë i trajnerit Sormani është në limitet e dyshimit.10rn1ib

Nuk dihet ende arsyeja e largimit të tij drejt vendlindjes. Por tek sa pak kohë më parë tifozët i dolën kundër, tashmë kundra janë edhe rezultatet.

Presidenti Gazmend Demi, është në një pozicion delikat, sepse ka qenë ai që ka dhënë OK përfundimtar për Sormanin, e tashmë që gjërat janë jo në rrugën e duhur, është njësoj si të kesh vendos bast kunder vetes.

sormani-4-653x420Sormani s’po tregon asgjë të vecantë në kampionat, madje edhe ndaj Luftëtarit skuadra fitoj me një 11-metërsh të dyshimtë.

mentor-mazrekajPor cili është “sponsorizuesi” i tij në rradhët e Partizanit? Padyshim përgatitësi fizik Cristiano Giannoti, është ai që ka vendosur “dorën në zjarr” për trajneri e ri të të kuqve. Duket e cuditshme, pasi në aspektin administrativ të skuadrës një përgatitës fizik nuk ka arsye që të ndërhy ne kete zgjedhje. Gjithsesi, tashm është koha që edhe ky i fundi të mbaj peshën e përgjegjësisë për të rekomanduarin.

sor1Për më tepër italianët e kuq kanë shkelur mbi “mina” duke dal kundër beniaminit të tifozerisë, Mentor Mazrekaj. Duket qartë se mes tyre ka një problem që kërkohet të kamuflohet, por tifozët duke jetuar me ekipin cdo second e dinë mjaft mirë të vërtetën dhe jo më kot ngren zërin kundër italinëve të kuq.

Sormani tashmë është kthyer në një “dopio-gjashtë” në duart e Partizanit, që herët a vonë do të kërkoj ta hedhi mbi tavolin…

©Minuta90.com

S'KA KOMENTE

Comments are closed.