Sot starton ”La Liga”, të gjithë në ndjekje të Barçës

0
SHPËRNDAJE

new-camp-nou-fc-barcelona-stadium-nikken-sekkei-designboom-01
Sonte në mbrëmje starton kampionati spanjoll.
Aty ku Leo Mesi, Kristiano Ronaldo, dhe Antonio Griezman do të zbresin në fushë për të treguar se cili prej tyre është më i miri.

Ashtu si në çdo fillim sezoni, skuadra për tu mundur është kampionia në fuqi. Prandaj dhe ky sezon do të jetë , të gjithë në ndjekje të Barcelonës.

Realii Madridit do të kërkojë të rimarrë titullin dh të thyejë tabunë katalanase, ashtu si dhe rivalët e tyre të kryeqytetit Atletiko.

Për Ronaldon ky do të jetë një sezon deçiziv për ti treguar botës se pse ai meriton të fitojë sërish “Topin e Artë”, ku në këtë garë do të ketë përballë konkurrentin e përjetshëm Leo Mesin, por së fundmi dhe Antoino Griezman.

Gjithsesi dy ndeshjet e para në La liga do të jenë Deportivo-Eibar dhe Malaga-Osasuna.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.