Spanjë-Lituani finalja e madhe e Euro Basket

0
SHPËRNDAJE

imageBasketboll/ Spanjë – Lituani do të jetë finalja e madhe e Kampionatit Evropian të basketbollit. Ekipi Lituanez i është bashkuar spanjollëve në finale pasi ka mundur Serbinë me rezultatin e ngushtë 67-64 në një ndeshje me emocione dhe mjaft dramatike. Ndeshja do të luhet ditën e dielë në orën 19:00 dhe do të transmetohet në TVSH. Natyrisht që pritet të jetë një ndeshje mjaft e bukur, ashtu si çdo finale, e cila zakonisht është e vështirë për t’u parashikuar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.