Spanjë/ Montelën e mund edhe ish-ekipi i De Biasit  

0
SHPËRNDAJE

Viçenzo Montela ka koleksionuar humbjen e dytë radhazi në drejtimin e Sevijës, pas asaj ndaj Betisit në derbin andaluzian.

Kësaj radhe është mundur jashtë fushe nga ish-ekipi i De Biasit, Alaveshi, me rezultatin minimal 1-0.

Pjesa e parë u mbyll në barazimin pa gola, ndërsa në të dytën vendasin shënuan me anë të Garsias. Sevija nuk mundi ta gjejë rrugën e rrjetës në këtë takim, dhe humbet kështu mundësinë për të barazuar Realin e Madridit në vendin e katërt në renditje.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU