Speciale/ Kartonët e verdhë, Bylis kryeson renditjen

0
SHPËRNDAJE

buljan, laci, partizani, trashiKampionati ynë shquhet për agresivitet. Skuadrat të ndryshme ndëshkohen shpesh me kartonë të verdhë. Duke i hedhur një sy statistikave në 27 javë të luajtura Bylisi kryeson me kartonë të verdhë duke pasur plotë 80 kartonë të verdhë. Duke e ndjekur Bylisin janë Flamurtari me 72 dhe  Tërbuni me plot 68 kartonë. Ndërkohë Teuta dhe Vllaznia janë ndëshkuar plot nga 66 herë me kartona të verdhë, ndërsa Laçi 59, Tirana një më pak, pra 58, Partizani 57, Ndërkohë që Kukësi dhe Skënderbeu kanë më pak kartonë të verdhë. Kuksianët 49 dhe korçarët 47. Pak më poshtë do të gjeni edhe në foto grafikun e kartonave për të gjitha ekipet e Superiores.


Tabelat me statistika te skuadrave te Superiores


 

Skënderbeu
Skenderbeu (2)

Partizani
partizani (2)

Kukësi
Kukesi (2)

Teutateuta (2)

Tirana
tirana (2)

Laçilaci (2)

Vllaznia12499546_10153908322372254_473793677_o (2)

Flamurtariflamutari (2)

Bylisbylis (2)

Tërbuni
terbuni (2)

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.