Speciale / Kategoria e Parë, ja rregullorja e FSHF-së për renditjen me pikë të barabarta

0
SHPËRNDAJE

Speciale / Një dilemë ka shoqëruar këto ditë tifozeritë e Lushnjës dhe Bylisit por jo vetëm. Pas barazimit të Lushnjës në Pogradec mundësia që dy ekipet të përfundojnë me pikë të barabarta në javën e fundit është shumë e madhe. Pyetja që shtrohet është:

Nqs edhe kjo sfidë finale përfundon barazim kush ngjitet në superiore?

FSHF-ja bën të qartë se do merren në konsideratë ndeshjet direkte midis skuadrave dhe Lushnja duket e favorizuar edhe me 1 barazim sepse ka fituar 1 ndeshje dhe ka barazuar 2 në përballjet e mëparshme.

Nga ana tjetër ballshiotët pretendojnë se me një barazim me shumë gola 2-2 e më sipër kalojnë ata sepse merren në konsideratë ndeshjet e fazës së 3-të por ky pretendim nuk bazohet në rregulloren e FSHF-së.

Më poshtë rregullorja e FSHF-së për sesonin 2016-2017

S'KA KOMENTE

Comments are closed.