Spektakël i Tottenham ndaj Stoke City

0
SHPËRNDAJE

1786Tottenham arrin një fitore të pastër jashtë fushës së tij ndaj Stoke City. Miqtë kalojnë në avantazh në minutën e 9-të me sulmuesin kryesor Harry Kane. Ndërkohë që në pjesën e dytë Dele Alli dhe Kane shënojnë 3 gola të tjerë duke e mbyllur ndeshjen në shifrat 0-4. Tashmë distanca ndaj kryesuesve të Premier League, Leicester, është vetëm 5 pikë. Kampionat në Angli mbetet i hapur. Tottenham ashtu si edhe Leicester, janë surprizat e bukura të tij.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.