Starova: Nuk ishte Laçi i dobët por merita e Partizanit

0
SHPËRNDAJE

starova
Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova, prononcohet për Supersportin pas ndeshjes së fituar në Laç dhe nuk e fsheh kënaqësinë për paraqitjen e skuadrës së tij: “E vërteta është se Sormani punoi mirë, në shumë drejtime, edhe në kupat e Europës, edhe në kampionat, por ato që nuk i bëri dot, e larguan nga Partizani.

“Skuadra është, u soll shumë mirë dhe sot çdo gjë funksionoi mirë. Një fitore në Laç na kënaq, na jep qetësi dhe na lejon të punojmë akoma më shumë për eliminimin e të metave.

“Nuk dua të merrem me dobësitë e Laçit, por me meritat tona. Laçi ka ndalur edhe rivalë të tjerë të rrezikshëm, si Kukësi. Lëvizjet e verës e kanë dëmtuar, por ka lojtarë cilësorë, skuadër kompakte, ndaj është meritë e Partizanit, që e bëri kaq të lehtë këtë fitore.

“Të dielën luhet Tirana-Skënderbeu? Unë shoh nga ndeshja ime e radhës, por natyrisht jam kurioz t’i shoh si do të luajnë dy skuadrat”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.