Sukaj-Vllaznia, përplasje “japoneze”

0
SHPËRNDAJE

 

28-Xhevahir-Sukaj-crop1Sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj ndodhet në “presion” nga tifozeria shkodrane për të mos firmosur me skuadrën e Tiranës. Por vetë lojtari është parë aktiv në rrjetet sociale duke komentuar faktin se askush nga drejtuesit e Vllaznisë se ka kontaktuar që t’i bashkohet ekipit të vendlindjes, duke e lënë të qartë se do të shikoj të ardhmen e tij në një tjetër skuadër. Ndërkohë që lajmi i përhapur për ardhjen e disa lojtarëve japonez në prov, i është përgjigjur në stilin e humorit shkodran duke thënë: “Mund të jenë notar.”- ka thën Sukaj për “Panorama Sport”.

download (1)

Duket qartë se ka një mungësë harmonie midis Sukajt dhe klubit shkodran, nuk dihet nga vijnë këto përplasje, por me sa duket dëshira e Sukajt mund të jetë të rikthehet në “shtëpi”, por padyshim lojtari s’mund t’ja bëj ofertën vetës së tij, dikush duhet të mendoj për të, por deri tani diçka e tillë nuk ka ndodhur ndaj dhe përplasjet vazhdojnë në distancë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.