Sulmuesi i Laçit, Aquino kërkon fitore me Teutën

0
SHPËRNDAJE

krymi-akuino

Sulmuesi brazilian i Laçit, Bruno Akuino, ka dhënë një prononcim për “Sport Eskpres”, duke premtuar maksimumin e tij në ndeshjen me Teutën, kundërshtar të cilit ai shpreson shumë që t’i shënojë golin e parë në kampionat.

“Jam shumë i lumtur për rikthimin te goli që ndihmoi ekipin të merrte një barazim të vlefshëm në Kupë ndaj Bylisit. Më lind detyra të vijoj të punoj fort për ta ndihmuar ekipin edhe në kampionat. Jam gati për ndeshjen me Teutën dhe do mundohemi të jap maksimumin, ashtu si i gjithë ekipi. Me besimin te Zoti, shpresoj shumë që të shënoj sërish, gol ky që do të ishte i pari në kampionat për mua. Uroj të ketë ardhur dita”.

Aquino, i cili në Kupë ka shënuar tre gola, flet edhe kundërshtarin e së dielës,të cilin e vlerëson, ndërkohë që thekson se synimi i tyre është të fitojnë në Durrës.

“Do jetë një ndeshje e vështirë, me dy skuadra të reja, si ne dhe ata, që do kërkojnë të tregojnë vlerat e tyre në këtë kampionat mjaft të fortë. E përsëris, do të jetë përballje e një niveli të lartë vështirësie dhe ne do bëjmë të pamundurën që të fitojmë. Do duhet të mos pësojmë gol gjatë gjithë lojës dhe të bëjmë maksimumin për të shënuar. Kjo është rruga për të shkuar te fitorja, dhe ne do kërkojmë ta bëjmë realitet”,-mbylli prononcimin e tij, sulmuesi i Laçit, Bruno Aquino.

Në këtë takim, trajneri Ramadan Ndreu nuk do të ketë të gatshëm mbrojtësin Arbër Shala dhe vendin e tij pritet ta zërë Abraham Alechenwu. /minuta90.com/

Formacioni i mundshëm: Selmani, Musaj, Lulaj, Qaqi, Alechenwu, Pinto, Kastrati, Toski, Lushkja, Taubate, Aquino Tr: Ramadan Ndreu

S'KA KOMENTE

Comments are closed.