Sulmuesi i Partizanit, Ekuban: Ndjehem mirë, dua të shënoj shumë gola

0
SHPËRNDAJE

7a0a0973Ka shënuar 4 gola në kaq javë kampionati në Superligë dhe shikohet si bomber jo vetëm tek Partizani por në të gjithë kampionatin. Për golashënuesin më të mirë, parashikohet të ketë një garë me Salihin dhe Pejiç por përpara kësaj duhet të shënojë ende. Bëhet fjalë për sulmuesin e Partizanit, Ekuban. Sipas tij janë rezultatet ata që bëjnë diferencën mes Starovës dhe të pafatit Sormani.

“Pozicioni im natyral sigurisht është si sulmues i djathtë, por edhe me ardhjen e Starovës në drejtimin e skuadrës golat i kam shënuar si sulmues qendre ndaj mendoj se nuk përbën problem pozicioni ku luaj, por e rëndësishme është të jem në vendin dhe momentin e duhur për të shënuar. Sigurisht diferenca e shkurtuar nga 7 në 4 pikë nga Skënderbeu na jep edhe më shumë karikim për takimet e ardhshme, mendoj se kampionati tashmë ka hyrë në fazën më interesante të tij. Këtë javë do të luhet një tjetër përballje direkte mes Skënderbeut dhe Kukësit, megjithaë ne duhet të shohim ndeshjet tona dhe të luajmë kampionatin tonë, nëse fitojmë çdo ndeshje të jeni të sigurtë që do ta parakalojmë në renditje Skënderbeun. Objektivi im personal është të shënoj sa më shumë gola me Partizanin, golat e mi t’i shërbejnë skuadrës, nëse shënoj dhe ekipi fiton mendoj se ky është maksimumi”,-mbylli prononcimin e tij, Caleb Ekuban.

Sulmuesi ka mbërritur në huazim nga Kievo tek Partizani, ndërsa klubi kërkon ta mbajë gjatë. Për momentin i duhen golat dhe vetë Ekuban po e gjen këtë zgjidhje. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.