Sulmuesi kroat kryen vizitat mjekësore te Fiorentina

0
SHPËRNDAJE

KalinicSulmuesi kroat i Dnipros Nikola Kalinic është praktikisht një lojtar i Fiorentinës. Kalinic bashkohet me klubin vjollcë për shumën e 5 milionë eurove dhe do të jetë zëvëndësuesi i Mario Gomez. Kroati ishte protagonist vitin e shkuar me skuadrën e tij Dnipron dhe arriti të shënonte edhe golin e parë në finalen e Europa League. Pas vizitave mjekësore dhe firmës në kontratë, sulmuesi kroat u shpreh shumë i lumtur me këtë transferim.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.