Super Italia, mposht Suedinë dhe kualifikohet

0
SHPËRNDAJE

Euro 2016/ Italia është skuadra e dytë pas Francës që arrit të sigurojë kualifikimin për më tej në Europian. Skuadra “axurre” mposhti me mjaft vuajtje 1-0 Suedinë e Zlatan Ibrahimovic, e cila ishte e pafuqishme për të marrë diçka më shumë në këtë takim. imageKa mjaftuar një gol i vonë i Eder në minutën e 87′ që me një veprim mjaft të bukur nga jashtë zonë duke shmangur trë mbrojtës dhe më pas mposht portierin Issakson për t’i dhënë 3 pikët e rradhës ekipit të Contes. Një ekip pragmatist dhe cinik, por që arrin të marrë maksimumin në këto ndeshje Europiane.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.