Superiorja “kyç dyert” për të huajt

0
SHPËRNDAJE

Ekipi i Kukësit
Ekipi i Kukësit

Komiteti ekzekutiv ka vendosur të mos ndryshojë rregulloren për numrin e të huajve në Kategorinë Superiore.

Pra, edhe në sezonin 2016-2017, ekipet e Superiores do të mund të aktivizojnë vetëm 4 lojtarë të huaj njëkohësisht në një ndeshje.

Tashmë ekipet e Superiores duhet t’i bëjnë llogaritë me tregun vendas dhe atë kosovar.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.