Superliga, mbyllën pjesët e para pa gola

0
SHPËRNDAJE

Po luhen takimet Kukësi-Partizani dhe Luftëtari-Laçi. Pjesët e para janë mbyllur me rrjeta të paprekura 0-0.

Në sfidën, Kukësi-Partizani, po luhet një lojë mjaft e fortë. Ndërsa, Luftëtari-Laçi, kryesisht është një lojë që po luhet në mesfushë.

Pjesët e dyta startojnë pas pak minutash, kështu që le të fitojnë më të mirët. /minuta90.com/

Kukësi-Partizani 0-0

Gola: S’ka

Kukësi: Koliçi, Pashaj, Shameti, Alla, Hallaçi, Hasani, Musolli, Carioca, Lena, Dvornekoviç, Pejiç (në dispozicion: Koçi, Memini, Dema, Greca, Lushtaku, Guri, Rangel) Tr: Ernest Gjoka

Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Krasniqi, Atanda, Fejzullahu, Vila, Batha, Ramadani, Trashi, Ekuban, Jaupaj (në dispozicion: Xhika, Ismailaj, Bardhi, Fili, Torassa, Vatnikaj, Azubel) Tr: Adolfo Sormani

Gjyqtarë: Enea Jorgji

Kartonë të verdhë: Pashaj 34’/ Ekuban 42’

Luftëtari-Laçi 0-0

Gola: S’ka

Luftëtari: Miraka, Rapa, Boyom, Beqiri, Mersini, Liçaj, Dany, Ramadani, Bregu, Montero, Abazaj (në dispozicion: Ruçi, Shehu, Brahimaj, Zogaj, Lluka, Reginaldo, Faye) Tr: Mladen Milinkoviç

Laçi: Selmani, Musaj, Lulaj, Qaqi, Alechenwu, Pinto, Kastrati, Angello, Lushkja, Taubate, Aquino (në dispozicion: Mehidri, Gjoni, Shala, Toska, Toski, Çelhaka, Malindi) Tr: Marcello Troisi

Gjyqtarë: Laver Alla, Devis Koreshi, Enea Pashaj, Skerdi Greca

Kartonë të verdhë: Liçaj 17’/ Aquino 25’

S'KA KOMENTE

Comments are closed.