Supersfida e ‘’paqtë’’(video)

0
SHPËRNDAJE

auba

Është mbyllur në barazim supersfida e Bundesligës mes Borusia Durtmund dhe Bayern Munchen duke e lënë në pesë pikë distancën mes tyre. Ndeshja ishte e bukur por ndërkohë edhe shumë e kujdesshme nga të dy skuadrat. Kjo tregoj se skuadrat më shumë provuan të mbrohen se të shënojnë por edhe në rastet e krijuara Nojer dhe Burki nuk lejuan portën të prekej.

Fitorja e Shalcke e dërgon atë në vendin e katërt ndërsa Wolfsburg afrohet edhe më shumë me Evropën duke arritur fitoren e tretë radhazi aq më tepër ndaj një kundërshtari direkt.

Fitore të rëndësishme në katet e poshtme të renditjes arrijnë Werder Bremen dhe Shtutgard. Ndërsa sfidat mes Augsurg – Leverkusen dhe Frankfurt – Inglostad mbyllen në barazim.

Rezultatet e sotme

Koln 1-3 Shalcke

Augsburg 3-3 Leverkusen

Werder 4-1 Hannover

Shtutgard 5-1 Hofenhaim

Wolfsburg 2-1 Monshengadbach

Dortmund 0-0 Bayern

S'KA KOMENTE

Comments are closed.