Supriza: Ja kush janë 11 lojtarët më të mirë të Euro 2016

0
SHPËRNDAJE

Dimitri Payet është futbollisti më i mirë i Euro 2016
UEFA pas çdo ndeshje të Euro 2016bënë renditjen e lojtarëve më të mirë, ku listës i prinë ylli i Francës, Dimitri Payet.

Ai ka drejtuar Francën këtë kampionat drejt gjysmëfinales, me tre gola dhe dy asistime.

Në vendin e dytë është Gareth Bale, që ka shënuar 3 gola për Uellsin dhe ka ndihmuar skuadrën e tij të kualifikohet në gjysmëfinale, ku do të luajnë kundër Portugalisë.

Në vendin e tretë është Kevin de Bruyne, i cili është eliminuar nga Euro 2016, pas humbjes 3:1 nga Uellsi në çerekfinale.

Befasi është se, Cristiano Ronaldo renditet vetëm i 11’ti, pavarësisht se me Kombëtaren e tij ka kaluar në çerekfinale.
11 11-2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.