“Synojmë fitoren ndaj Partizanit”

0
SHPËRNDAJE

 

garsia berishaKONFERENCË SHTYPI

OSCAR GARCIA – Traineri Salsburgut

Sigurisht që kemi analizuar lojën dhe çdo lojtar të ekipit të Partizanit. Kemi parë ndeshjen e tyre me Ferencvaroshin dhe tashmë kemi krijuar një ide për lojën që zhvillon Partizani. Gjithsesi ne synohmë të martën fitoren. E përgatis ekipin gjithmonë për fitore jo per barazim. Kemi 5 mungesa në skuadër, por presim deri neser nëse arrijmë të rekuperojmë ndonjë prej Lojtarëve me probleme. Në përfundim te sezonit ishim në 70% të formës dhe tani po mundohemi të arrijm maksimumin e formës. Për ne ska rëndësi nëse luajmë jashtë ose brenda, e rëndësishme është të luajmë mirë.

VALON BERISHA –  Mesfushor i Salsburg

Nuk e njof ekipin e Partizanit. E di që do të jetë një ndeshje e forte dhe shqiptarët nuk do të tolerojnë. Nuk mendoj se prezenca ime në fushë do ta bëj më intrigues takimin, panvarësisht se unë jam shqiptar. Jemi përgatitur vetem për fitore. Jemi këtu duam të bëjmë një lojë të mirë. Ne duam të bëjmë gjithmone lojën që luajmë. Duam të luajm mirë në mbrojtjen dhe rezultati 1-0 për ne është komod. Do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme për ne sepse bëhet fjalë për të vazhduar në Europë ndaj duhet ta marrim shumë seriozisht këtë ndeshje. Nëse do të më jepet rasti Sigurisht do të shënoj.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.