Taipi në garë për “Golin e Muajit në Zvicër’’(video)

0
SHPËRNDAJE

taipi

Njëri nga dy golat e shënuat nga Gjelbrim Taipi në fitoren e skuadrës së tij me tre gola ndaj Schafhausen në sfidën hapëse të 2016 është një nga golat e përzgjedhur për golin e muajit.

Dy golat e tjerë me të cilët Taipi do të rivalizoj janë golat e shënuar nga Këang Ryong Pak(Laussane-Sport) dhe Cristian Ianu(Wohlen).

Taipi ka shënuar 4 gola në Challenge League të Zvicrës me skuadrën e tij që ende gjendet në lojë për tu ngjitur në Superligë. Por rendimenti i 2016 është edhe më i lartë pasi tre nga katër golat janë shënuar gjatë këtij viti dhe mes tyre edhe goli spektakolar ndaj Schafhausen.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.