Talenti shqiptar firmos në Rumani

0
SHPËRNDAJE

fabian-lokaj-poli-timisoara-460x460
Lokaj te Timisoara

Ka bërë një lëvizje të papritur sulmuesi 20 vjecar i lindur në Zvicër por me pasaportë shqiptare, Fabian Lokaj i cili vitin e kaluar ka qenë pjesë e ekipit Koper të Sllovenise, duke firmosur për tre vite me ACS Poli Timisoara në Superligën rumune. Ndonëse afati i shit-blerjeve të futbollistëve është mbyllur, Lokaj, duke qenë se ishte lojtar i lirë dhe pa kontratë, nuk e pati problem firmën me klubin e njohur por që këtë vit është sanksionuar me -14 pikë nga Federata Rumune për arsye financiare.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.