Talenti shqiptar Shani Tarashaj, shpallet lojtari i muajit në Zvicër 

0
SHPËRNDAJE

Shani Tarashaj
Shani Tarashaj

Në sondazhin online të organizuar Blick.ch, për lojtarin më të mirë të muajit gusht, votuan plotë 59.627 lexues, ndërsa 23.848 nga ata, votuan për Tarashajn.
Tarashaj la pas anëtarin e Baselit, Michael Lang, që mori 23.186 vota.

Renditja mbyllet me Dario Lezcano dhe Wing Carlitos. Futbollisti me prejardhje nga Prizreni, në shtatë ndeshje me Grasshopper, ka shënuar gjashtë gola.

Sulmuesi kosovar i Grasshopper, Shani Tarashaj, është shpallur lojtari i muajit në elitën e futbollit zviceran.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.