Talenti shqiptar zgjedh Shqipërinë, grumbullohet nga Kombëtarja U17

0
SHPËRNDAJE

imageKombëtarja/ Kristi Kullaj është lojtari më i ri që të afrohet tek Kombëtarja U17. Talenti që luan në Belgjikë me moshat e Zulte do të bashkohet me Kombëtaren që drejtohet nga trajneri Dzemal MustedNgiç. Ai do të bashkohet me ekipin për turneun miqësor që do të zhvillojë në tetor në Uells. Kombëtarja U17 do të përballet me ekipet e Uellsit, Holandës dhe Zvicrës në turneun miqësor. Trajneri Mustedanagiç shquhet për aftësitë që ka në afrimin e talenteve në ekipet e moshave kuqezi. Kullaj cilësohet si një talent me të ardhme të madhe në futboll, dhe pritet të jetë një lojtar me perspektivë edhe për Kombëtaren kuqezi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.