Tare bën një tjetër goditje në merkato

0
SHPËRNDAJE

milinkovic savicDrejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka mbyllur në ditët e fundit operacionin për transferimin e mesfushorit të Genk, Milinkovic Savic. Akordi midis dy klubeve është arritur mbi bazën e 10 milionë eurove dhe Genku do të përfitojë 10% në rast se lojtari shitet nga Lazio. Lojtari serb do të nënshkruajë një kontratë 5 vjeçare dhe duke parë edhe mungesat e Lulic dhe Parolos në mesfushë në ndeshjen e Superkupës së Italisë kundër Juventus, pritet që lojtari të jetë menjëherë në fushë në këtë ndeshje.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.