Të tjerë sportistë me doping

0
SHPËRNDAJE

201607161052391462744Skandali i dopingut të sportistëve duket se po kthehet në një fenomen të përmasave tepër shqetësuese teksa nga Lozana njoftohet se Federata Ndëkombëtare e Kanoes (ICF) ka publikur lajmin se Bjellorusia dhe Rumania duhet të përjashtohen nga Lojërat e Rios për shkak të përdorimit të substancave të ndaluara.

E sigurisht që kështu është vepruar menjëherë nga Komiteti i Lojërave Olimpike teksa përvec këtyre dy shteteve do të mungojë edhe atletika ruse por edhe shtanga shqiptare, gjithnjë prej shkeljeve të rënda të lojës së ndershme sportive.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.