Te Zvicra e qajnë T.Xhakën: Sa keq që zgjodhi Shqipërinë!

0
SHPËRNDAJE

Portugal's midfielder Andre Gomes (L) vies with Albania's midfielder Taulant Xhaka during the UEFA EURO 2016 Qualifier football match Portugal vs Albania at the Municipal Stadium in Aveiro on September 7, 2014.   AFP PHOTO/ MIGUEL RIOPA        (Photo credit should read MIGUEL RIOPA/AFP/Getty Images)

Dikur shpresonin që ta kishin në gjirin e tyre, tani te Zvicra e qajnë. Antonio Manicone, zëvendës tekniku i Zvicrës, ka folur në mediat ndërkombëtare edhe për Taulant Xhakën dhe faktin që nuk zgjodhi të luajë me kombëtaren helvete, por për atë shqiptare:

zv
Mancone (d) me trajnerin e Zvicres, Petkovic

“Fatkeqësisht, Taulanti zgjodhi Shqipërinë, por ne kemi të vëllain, Granitin, që është po ashtu një lojtar i nivelit ndërkombëtar. Na vjen keq që Taulanti zgjodhi tjetër përfaqësuese. Eshtë një futbollist që na pëlqen së tepërmi, por e respektojmë zgjedhjen e tij”, ka deklaruar Mancone, i cili ka qenë krah trajnerit aktualt të Zvicrës, Vladimir Petkoviç, edhe në kohën kur ai drejtonte Lacion.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.