Teauta përveç afrimeve edhe fazën përgatitore do e kryej në Itali

0
SHPËRNDAJE

Superiorja / Teuta ka bërë vetëm një afrim zyrtar deri më tani, teksa pjesë bregdetarëve  u është bashkuar kroati Ante Hrkaç, i cili luan si qendërmbrojtës dhe mesfushor shkatërrues.

Priten edhe të tjera lëvizje, me mbrojtësin Arbër Beqja për krahun e djathtë të prapavijës, ndërkohë që tregu i huaj është ai ku durrsakët kanë shpresa për të gjetur lojtarët e duhur për të përforcuar skuadrën.

Veç prurjeve, sipas “Panorama Sport” Teuta pritet që të zhvendoset edhe për fazën përgatitore në Itali, aty ku do të kenë të testojnë edhe disa futbollistë. Pas dyjavësh përgatitje në Durrës, më 17 korrik pritet të nisen drejt vendit fqinj.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.