Telegraph publikon shanset e shteteve për të fituar Euro2016

0
SHPËRNDAJE

albania-large_trans++ERCyFNcLUIKPeqT28e10mzpxpYDyTJFhTG4UhEi2PewSpanja, Franca…Anglia? Kush e fiton Euro2016? Ja renditja sipas Telegraph ne te cilen Shqiperia nuk eshte e fundit.

Por eshte e parafundit pavaresisht se po tregon shenja pozitive, sipas Telegraph. Me shanset me te pakta ne Euro2016, media britanike rendit Hungarine e me pas vendin tone, Shqiperine.

Rumania eshte vetem e 20-ta dhe arsyeja eshte se pavaresisht mbrojtjes se forte, ky ekip nuk ka force sulmuese. Zvicra vjen ne vendin e 17 pasi sipas britanikeve jane thjesht nje ekip mesatar me lojtarin me te mire Lichtsteiner 32 vjecar.

Portugalia e Ronaldos ne vendin e 10, Austria e 9-ta, ne vendin e gjashte Italia e pas saj Belgjika dhe Anglia ndersa treshja e pretendenteve perbehet nga: 3) Spanja, 2) Franca dhe 1) Gjermania si pretendentja kryesore.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.