Tenistët më të pasur të të gjitha kohërave

0
SHPËRNDAJE

Anna-Kournikova-Sexiest-Tennis-Player
Anna Kournakova

10-Anna Kournakova, edhe pse nuk mund te thuhet se arriti majat e tenisit, me pamjen e saj dhe showbiz ajo arriti te perfitoje plot $50 milione. E lindur ne Moske, rusja Kournakova luajti tenis profesionist nga 1989-2003.

09-Venus Williams, ka perfituar plot $75 milione shumicen direkt nga paraqitjet e saj te shkelqyera ne sportin e tenisit dhe dicka me pak nga biznesi i saj.

08-Andy Murray, skocezi ka bere $85 milione nga tenisi por edhe nga sponsoret te cilet i ka pasur goxha doreleshuar.

07-Rafael Nadal, spanjolli ka bere $125 milione nga tenisi. Ka fituar French Open kur ishte vetem 19 vjec.

Andre-Agassi-Ganja
Andre Agassi

06-Novak Djokovic, serbi ka bere $130 milione dhe mbetet numri nje ne tenis qe nga viti 2011.

05-Serena Williams, ish numri nje ne tenis per femra ka arritur deri ne $145 milione dhe edhte rekordmbajtese per te ardhurat me te medha nga cdo sportiste tjeter femer ne bote.

4-Pete Sampras, ka rritur deri ne kuoten $150 milione nga tenisi dhe sportet ne pergjithesi pavaresisht se ka kohe qe e ka mbyllur karrieren.

Maria-Sharapova-Hd-Wallpapers
Maria Sharapova

3-Andre Agassi, ish numeri nje dhe i martuar me yllin e tenisit femeror Stefi Graf ka arritur deri ne $175 milione.

2-Maria Sharapova, nga Rusia ka arritur ne $195 milione kryesisht nga tenisi duke qene nder me te mirat, madje duke fituar Wimbledon qe ne moshen 17 vjece.

Roger-Federer-Richest-Tennis-Player
Roger Federer

1-Roger Federer, zvicerani ka fituar 16 Grand Slams dhe ka arritur kuoten e pabesueshme te $350 milione nga tenisi dhe sponsoret.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.