Tension pas ndeshjes Partizani-Kukësi, dy tifozëritë përplasen jashtë stadiumit “Selman Stërmasi”

0
SHPËRNDAJE

Tifozët e Partizanit dhe të Kukësit janë përplasur me njëri-tjetrin menjëherë pas takimit jashtë ambienteve të stadiumit “Selman Stërmasi”. Për disa minuta, ultrasit e dy skuadrave janë konfrontuar fizikisht.

Eshtë dashur ndërhyrja e FNSH, që nuk e kishin parashikuar me sa duket një situatë të tillë, që gjendja të qetësohej dhe të rivendosej qetësia në ambientet rrotull impiantit kryeqytetas.

Gjatë ndeshjes, gjyqtari Matej Jug ndërpreu lojën për të sinjalizuar tifozërinë që të mos vazhdonte hedhjen e objekteve në fushën e lojës. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.