Teuta e Durrësit njeh kundërshtarin në Europa League

0
SHPËRNDAJE

Teuta-Bylis-Nikaj-shenon-golin-e-pare
Nuk ka qenë shumë me fat Teuta në shortin e Ligës së Europës, sepse në turin e parë do të përballet me Kairat Almatin nga Kazakistani.
Kampionati kazak ka rritje të konsiderueshme dhe Kairat është i treti aktualisht, me kampionatin që ka nisur prej kohësh, ndaj fizikisht Kairat është në formë perfekte.
Gjithashtu, Kairat ka shumë eksperiencë ndërkombëtare, sepse ka luajtur në Europa League në dy sezonet e fundit dhe ka shkëlqyer.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.