Teuta humb miqësoren e parë në Austri

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Teuta ka pësuar një humbje tjetër në ndeshjen e rradhës miqësore dhe të parën në Austri. Ekipi durrsak u mposht 1-0 nga Ried teksa kamzhvilluar një ndeshje tepër të mirë, pavarësisht rezultatit.

imageSkuadra e drejtuar nga Julan Ahmataj krijoi edhe raste për shënim duke rrezikuar shumë, por pa mundur të gjejnë rrugën e rrjetës. Ndërkohë goli për Ried u shënua në minutën e 85′ kur të gjithë mendonin se ndeshja do të mbyllej me rrjeta të paprekura.

Ndërkohë në kuadër të fazës përgatitore, Teuta pas 3 ditësh do të zhvillojë një tjetër ndeshje miqësore teksa këtë rradhë do të përballet me Austrinë e Vienës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.