Teuta kompleton stafin, Akil Jakupi ndihmës i Ahmatajt

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Pas emërimit të Julian Ahmatajt në krye të pankinës së Teutës, drejtuesit e klubit durrsak i kanë caktuar atij edhe zëvëndësin. Ndihmës i elbasanasit tek “djemt e detit” do të jetë një tjetër emër që mbahet mend mjaft mirë nga tifozët e kësaj skuadre si Akil Jakupi.

Akil Jakupi
Akil Jakupi

Ish mbrojtësi ka luajtur për shumë sezone me fanellën e durrsakëve, teksa tashmë rikthehet në një post në stafin teknik tek ky ekip. Mesa duket presidenti Edmond Hasanbelliu dëshiron të fusë një frymë të re në ekip, duke emëruar në krye të skuadrës dy ish lojtarë të dalluar që kanë lënë gjurmë si futbollistë dhe tashmë këkrojnë t’a bëjnë edhe si trajner.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.