Thomas Muller: Pres një Juventus difensiv

0
SHPËRNDAJE

mullerPas barazimit të parë në ndeshjen e Ligës së Kampioneve 2-2 në Itali, tashmë rradhën e ka sfida e kthimit midis Bajner Munih dhe Juventus. Golashënuesi Thomas Muller gjatë një interviste për goal.com ka bërë të ditur se pret një Juventus difensiv.

dybala.juve.bayern.2015.16.356x237

“Nuk besoj se Juventusi do të luaj me një mentalitet sulmues, i duhet vetëm 1 gol, kështu që s’do të shkojnë kundër filozofisë së tyre. Por nuk i dihet asnjëherë, ndeshjet e futbollit janë gjithnjë të paparashikueshme dhe mund të shkojnë ndryshe nga pritmërit. Gjithsesi, pres nga Juventus një përqendrim difensiv.” – Komentoi sulmuesi Thomas Muller.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.