Tifozat Kuq e Zi i dalin në mbrojtje Andi Lilës

0
SHPËRNDAJE

Legjionarët/ Pas të gjithë asaj që po ndodh me mbrojtësin Andi Lila tek ekipi i Pas Gianina, ku lojtari shqiptar është vënë në qendër të kritikave dhe akuzave nga të gjithë pas gjestit të tij duke festuar me Shqiponjë pas golit, ka ardhur edhe reagimi nga grupimi i tifozëve “Tifozat Kuqezi”. Ata në deklaratën e tyre mbështesin mbrojtësin Lila, dhe shprehen se ndihen krënarë për veprimin e tij. Ja postimi i tyrë në “Facebook”:
image

“Tifozat Kuq e Zi janë në krah të futbollistit të Kombëtares, Andi Lila. Të reklamosh simbolin e vendit tënd nuk është racizëm as nacionalizëm i skajshëm por krenari për vendin nga vjen dhe rrënjët e tua.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.