Tifozë në arrest, tifozë braktisin stadiumin “Qemal Stafa”

0
SHPËRNDAJE

12033798_873587729362700_1735626802_n

Tifozët e Partizanit kanë braktisur stadiumin në fundin e pjesës së parë në shenjë proteste, pasi sipas informacioneve disa nga anëtarët e Ultras Guerrils janë shoqëruar në Komisariat nga forcat e rendit pas përplasje që kanë pasur për banderola të ndryshme dhe tupanit.

Në fakt tifozët e kuq ishin të irrituar që në fillimin e sfidës tek sa protestuan për mbetjen jashtë të disa tifozëve dhe thirrjet e tyre “hape-hape derën” shoqëruan fillimsfidën.

Ndërkohë që ajo pjesë e larguar e tifozëve aktualisht është në krahun tjetër të Tribunës D2, përball daljes së Tribunës kryesore. Protesta vazhdon.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.