Tifozëritë fillojnë provokimet në derbi

0
SHPËRNDAJE

Banderola e vendosur nga tifozët e Tiranës në qytet
Banderola e vendosur nga tifozët e Tiranës në qytet

Superiorja/ Tashmë kur kanë mbetur edhe pak orë nga fillimimi derbit Partizani-Tirana, të dyja tifozëritë kanë filluar provokimet me njëra tjetrën. Pasi tifozët e Tiranës i kujtuar atyre bardheblu ditën e djeshme se i kanë provuar të 3-ja kategoritë futbollit në Shqipëri, duket se nuk është “përtypur” nga tifozët e Partizanit të cilët kanë reaguar menjëherë. Ata janë futur po mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Qemal Stafa” dhe në sektorin ku do të qëndrojnë tifozët bardheblu kanë shkruar disa dedikime për kundërshtarët e tyre.

Shkrimet e bëra nga tifozët e Partizanit
Shkrimet e bëra nga tifozët e Partizanit

Ata kanë shkruar fjalët “Gay Sector” duke e ndezur akoma më shumë betejën mes tyre. Tashmë “ethet” e derbit janë të pranishme tek çdo tifoz dhe tashmë provokimet nga të dyja palët që pritet të dhurojnë spektakël në tribunat e “Qemal Stafës”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.