Tifozët e Barcelonës kërkojnë ndërrimin e emrit të stadiumit

0
SHPËRNDAJE

stadiumi

Stadiumi i Barcelonës mund ta ndërrojë emrin dhe të quhet “Johan Cruyjff”.

Tifozët e Barcelonës kanë nisur një nismë në rrjetet sociale. Kjo është bërë për nder të Johan Cruyjff, me tifozët katalanas që duan që të ndërrohet emri i stadiumit “Camp Nou” në “Johan Cruyjff”.
Gjithçka ka filluar në rrjetin social Twitter, ku tifozët kanë nisur me hashtagët “#EstadioJohanCruyjff”.

Mbetet të shihet nëse klubi do ta marrë parasysh këtë kërkesë të tifozëve, e cila është shumë interesante. Pavarsisht çfarë ka qenë  Johan Cruyjff , vështirë se mitiku  “Camp Nou” të ndërrohet kaq lehtë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.