Tifozët korçarë kontestojnë ekipin e tyre për eleminimin nga Kupa

0
SHPËRNDAJE

Tifoze korcare gjate ndeshjes e futbollit, Skenderbeu-Laci, 3-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin, Skenderbeu, ne Korce.
Tifoze korcare gjate ndeshjes e futbollit, Skenderbeu-Laci, 3-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin, Skenderbeu, ne Korce.

Superiorja/ Skënderbeu është eleminuar nga Laçi në gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë edhe pse arriti të fitojë në ndeshjen e kthimit me rezultatin 2-1. Kjo humbje ka qenë e parashikuar sipas asaj që flitet në qytetin e Korçës nga ana e tifozëve. Pas përfundimit të ndeshjes në faqen zyrtare të skuadrë së Skënderbeut, tifozët e saj janë shprehur të indinjuar për këtë eleminim, teksa kanë kontestuar mënyrën se si u eleminua ekipi i tyre i zemrës. Sipas tyre ndeshja ndaj Laçit ka qenë teatër teksa kurbinasve i’u fal ky kualifikim për në finale. Tashmë duket se marrëdheniet mes drejtuesve të klubit dhe tifozërisë ka pësuar një krisje të madhe, e cila ka ndikuar shumë edhe në praninë e tyre në ndeshjet e skuadrës kampione.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.