Tifozët shqiptarë shkaktojnë reagime në Greqi

0
SHPËRNDAJE

232829_mNjë banderolë që denononconte gjenocidin grek në Camëri dhe që i shpëtoi për bukuri forcave të ruajtjes së stadiumit të qytetit të Lens, ka shkaktuar reagimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme greke që i ka dërguar menjëherë një notë proteste qeverisë tonë.

Në banderolë shkruhej: “Greqia është fajtore. Kujtojmë gjenocidin në Camëri, 100 000 viktima shqiptare”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.