Tifozët thirrje Partizanit

0
SHPËRNDAJE

Tifozët e Partizanit
Tifozët e Partizanit

Në vazhdën e problemeve të vizës ruse për dy lojtarët shqiptarë të Kosovës, Ibrahimi dhe Ramadani, kjo është thirrja që i bëhet klubit të kuq nga tifozët e vet:

“Po ndjekim me shume vemendje zhvillimet e diteve te fundit, ku Partizanit tone po i behet presion ne lidhje me vizat e Labinot Ibrahimit dhe Ylber Ramadanit, dy shqiptaret nga Kosova qe kane si pasaporte ate te shtetit me te ri te formuar ne krahinen e madhe te Shqiperise Verilindore.

Provokimi i ulet dhe meskin i politikes pro-serbe qe bushtra e tyre e madhe qe e quajne “nene”, Rusia, beri ndaj Partizanit, Shqiperise sone Etnike dhe krejt shqiptarise ishte i turpshem dhe derivat i fuqise qe ka shteti-bushter ne arenen e huaj per te mbeshtetur kelyshet e saj qe jane perhapur si metastaza ne Kontinentin e Vjeter.

Ne keto kushte, mbeshtetim pa me te voglen medyshje cdo iniciative te drejtuesve te klubit per bojkotimin e ndeshjes, qofte edhe sikur barren ta mbajme ne mbi shpine e jo kriminelet qe nuk mund ta lajne dot gjakun e te pafajshmeve nga duart. I bejme thirrje drejtuesve te Partizanit qe te qendrojne thundraforte ne kete beteje dhe te mos e ulin koken, qofte edhe sikur fatura per te paguar te jete shume e rende!

Asnje tur europian, asnje sukses ne arenen e huaj nuk vlen asgje perpara identitetit tone kombetar.

Gjithashtu, u bejme me dije te gjithe tifozeve te Partizanit, se nese shteti rus nuk ndryshon qendrim, do t’u shkojme per nje vizite “kortezie” ne ambasade!
Vec Shqiperi Etnike, kurrgjo tjeter!”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.