Tirana, afrikanët “djegin” shqiptarët

0
SHPËRNDAJE

15134584_1785388398383941_5905467823825999669_nPas kolonisë afrikane të mbërritur në rradhët e Tiranës këtë sezon, skuadra po ecën në nivele të kënaqshme. Por hapësirat e zëna nga afrikanët kanë “djegur” lojtarë të talentuar shqiptar të rinjë në mosh, por edhe me eksperiencë.


Kështu lojtarë si Majkël Peci, David Domgjoni, Marvi Turtulli, Grent Halili, Fjoralb Deliaj në moshë të re nuk kanë hapësirat dhe besimin e duhur. Kjo nisur nga fakti që edhe trajneri Daja e la në mes projektin e tij të nisur me lojtarë “Made in Albania”.

15170743_1785388261717288_4599305279939763098_nAfrimi i afrikanëve ndryshoi gjithcka, madje uli në stol lojtarë me eksperiencë si Gilman Lika, Ansi Nika apo edhe Erjon Vucaj./Minuta90.com

S'KA KOMENTE

Comments are closed.