Tirana -Bylis 3-1, bardheblutë fitojnë miqësoren

0
SHPËRNDAJE11733486_880911505324629_1009424823_n

Tirana dhe Bylisi po luajnë miqësoren në “Skënder Halili” e vlefshme për fazën përgatitore që të dyja ekipet po zhvillojnë. Bylisi kaloi i pari në avantazh me Pepën që i shpëton mbulimit të mbrojtësve bardheblu dhe kalon ballshiotët në avantazh. Por pas pesë minutave Shehaj i Bylisit godet traversën e portës bardheblu. Por dhjetë minuta nga fundi Tirana barazon. Nje kros në zonë Gjombrati i Bylisit se largon topin por e devijon në rrjetë. Tirana shënon dy gola në pjesën e dytë dhe në minutët e 60 udhëheq 3-1. Golat janë shënuar në pjesën e dytë nga Malaj dhe Kelmendi, ky i fundit një lojtar i mbërritur në prov. Me këtë rezultat është mbyllur krejt sfida miqësore ku të dyja ekipet kanë provuar edhe lojtarë të rinj në rradhët e tyre.

11733503_10204548389495762_1738757764_n

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.