Tirana “heq qafe” Erzenin

0
SHPËRNDAJE

Kupa e Shqipërisë

Tirana – Erzeni 2-0 (Agg: 3-0)
Golat:
Teqja 6′, Bakaj 66′
image
Skuadra e Tiranës ka mposhtur pa shumë vështirësi ekipin e Erznit me rezultatin 2-0 për ndeshjen e kthimit në kupën e Shqipërisë. Golat për ekipin bardheblu u shënuan nga Olsi Teqja dhe Elis Bakaj. Mbrojtësi Teqja do të kalonte Tiranën në avantazh në minutën e 6′, ndërkohë që në pjesën e dytë Elis Bakaj do të dyfishonte shifrat duke mbyllur takimin. Bardheblutë treguan një formë mjaft të mirë në prag të derbit, ndërkohë që Erzeni u dorëzua pa kushte përballë supermacisë së tyre.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.