Tirana kompletohet, Nkounkou kalon dëmtimin

0
SHPËRNDAJE

14882380_1774844409438340_2266581735974758956_o

Moise Nkounkou, mesfushori i Tiranës, ka kryer ditën e djeshme rezonancën magnetike, nga e cila është vërejtur që nuk ka probleme serioze për të.

Dëmtimi në gju për Nkounkou pritet të kalojë së shpejti dhe ai të jetë gati për ndeshjen e radhës. Gjatë javës së shkuar ai nuk është përgatitur në asnjë moment, dhe siç dihet mungoi edhe në ndeshjen me Teutën në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Trajneri i Tiranës, Mirel Josa, e konsideron si një pikë kyçe në mesfushë Nkounkoun dhe pritet të që nga ndeshja e radhës ndaj Laçit të jetë në 11-shen titullare. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.