Tirana, pas Gilbertos gati një tjetër transferim

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Ekipi i Tiranës ka gati një tjetë goditje në merkato. Pasi zyrtarizoi afrimin e sulmuesit Gilberto Fortunato, tashmë drejtuesit bardheblu kanë filluar kontaktet edhe me mbrojtësin Ylli Shameti. Lojtari që ishte pjesë e Kukësit sezonin e kaluar është një nga objektivat e skuadrës kryeqytetase. Mësohet se Tirana dhe Shameti kanë rënë parimisht dakort për arritjen e një marrëveshje mes tyre.

imageLargimi i Dushkut i vuri në lëvizje drejtuesit që kërkonin me patjetër të plotësonin boshllëqet në prapavijë. Mbrojtësi gjirokastrit shihet si një lojtar me aftësi të mira, që mund të luajë sëbashku me Gërxhaliun. Shameti mund të luajë edhe si mesfushor shkatarrues, dhe është një lojtar polivalent që bardhebluve mund t’i bëjë shum punë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.