Tirana-Vllaznia, Daja dhe Cungu ndryshime në formacion

0
SHPËRNDAJE

tirana2-1024x744

Tirana-Vllaznia luhet të dielën në qytetin e Laçit, në një fushë dhe stadium që ofron kushte mjaft të mira për të parë një ndeshje të një niveli të lartë. Të dyja skuadrat vijojnë me përgatitjet normalisht, teksa mësohet se në krahasim me ndeshjet e tjera, të dyja ekipet do të kenë ndryshime në formacion.

Trajneri Cungu pritet të hedhe në formacion Ylli Hoxhën në vend të Kalajës, i cili doli i dëmtuar në ndeshjen me Teutën. Ndërkohë porta vijon t’i besohet Agoviç, ndërsa në mbrojtje nga krahët luajnë Gocaj e Marku, dhe Cicmil do të ketë partner Endri Vrapin. Bicaj ka pasur probleme fizike dhe mbetet jashtë. Qendra e mesfushës është e zakonshmja: Bardulla, Krymi, Tafili, ndërsa në mbështetje të Shtubinës do të jenë Çinari dhe Hoxha.

Edhe te Tirana pritet të ketë lëvizje, teksa një vend në formacion duket se do të marrë Ansi Nika, ndërsa mesfushori Asion Daja do të rikthehet në formacion, ku do të zërë vendin e Muzakës.

Takimi Tirana-Vllaznia luhet të dielën në orën 14:00 në stadiumin “Laçi” dhe do të transmetohet në SuperSport. /minuta90.com/

Formacioni i Tiranës: I. Lika, Taku, Muça, Teqja, Hoxhallari, Nika, Karabeci, Daja, Nkounkou, Ndockyt, Cisse Tr: Ilir Daja

Formacioni i Vllaznisë: Agoviç, Gocaj, Cicmil, Vrapi, Marku, Krymi, Çinari, Tafili, Bardulla, Hoxha, Shtubina Tr: Armando Cungu

S'KA KOMENTE

Comments are closed.